Za nami XXXIX sesja rady powiatu mieleckiego

07.02.2018 Kategoria: Informacje

W czwartek, 7 lutego, odbyły się kolejne obrady Rady Powiatu Mieleckiego.

Sesja tradycyjnie rozpoczęła się od sprawozdania Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły z działalności Zarządu Powiatu między sesjami oraz przegłosowania uchwały zmieniającej uchwałę budżetową powiatu na bieżący rok.

Radni przyjęli też uchwałę dotyczącą trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek oświatowych publicznych oraz niepublicznych prowadzonych przez inny niż jednostka samorządu terytorialnego organ oraz trybu kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania udzielonej dotacji, a także uchwałę dotyczącą podniesienia wynagrodzenia dla rodzin zastępczych zawodowych.

Jednogłośnie zatwierdzony został projekt pozakonkursowy „Aktywizacja osób powyżej 29 r.ż. pozostających bez pracy w powiecie mieleckim” opracowany przez Powiatowy Urząd Pracy. Zadanie będzie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WP na lata 2014-2020.

Podczas obrad radni przyjęli sprawozdania z działalności Komisji Rady Powiatu Mieleckiego za rok 2017 oraz plany tychże komisji na rok 2018. Przedstawione zostało sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Mielecki.

Dyrektor mieleckiego pogotowia przedstawił informację w sprawie określenia zasad zbywania, oddania w dzierżawę, najmu, użytkowania lub użyczenia aktywów trwałych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których podmiotem tworzącym jest Powiat Mielecki.