Za nami Dzień Otwarty Rehabilitacji w szpitalu

19.02.2018 Kategoria: Informacje

Kilkudziesięciu mieszkańców powiatu mieleckiego wzięło udział w Dniu Otwartym Rehabilitacji w mieleckim szpitalu, jaki odbył się w sobotę, 17 lutego. Czekały na nich darmowe zabiegi i konsultacje z fizjoterapeutami.

Wśród nieodpłatnych zabiegów znalazły się m.in.: masaże, terapia manualna, taping, terapia przeciwbólowa oraz zabiegi fizykoterapii (laser, magnetronik, solux, prądy). Warunkiem skorzystania z darmowych zabiegów była uprzednia rejestracja. Ta, jak podkreślają fizjoterapeuci, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dostępne miejsca wyczerpały się zaledwie w ciągu kilku dni. Ostatecznie, z oferty prezentującej próbkę umiejętności mieleckich fizjoterapeutów skorzystało około 40 osób, które jako pierwsze zgłosiły chęć udziału w wydarzeniu.

- Zainteresowanie dniem otwartym potwierdziło duże zapotrzebowanie mielczan na zabiegi rehabilitacyjne. Czas oczekiwania do fizjoterapeuty często bywa długi, stąd też wziął się pomysł na ułatwienie mieszkańcom naszego powiatu dostępu do zabiegów i zorganizowanie dnia otwartego – mówi Paweł Pelc, kierownik rehabilitacji w mieleckim szpitalu.

Sobotni dzień otwarty odwiedzili: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Kamiński oraz Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego Leszek Kwaśniewski.

Serdecznie dziękuję wszystkim rehabilitantom, którzy przyczynili się do zorganizowania Dnia Otwartego Rehabilitacji. Wydarzenie spotkało się z dobrym oddźwiękiem wśród naszych pacjentów. Wierzę, że w przyszłości uda nam się podjąć kolejne tego typu przedsięwzięcia – mówi dyrektor lecznicy.