Więcej miejsc "covidowych" w szpitalu

04.03.2021 Kategoria: Koronawirus

Szpital Specjalistyczny w Mielcu zwrócił się do Wojewody Podkarpackiego z wnioskiem o zwiększenie ilości łóżek dla pacjentów leczonych na COVID-19, ale w innym schemacie organizacyjnym.

- Chodziło nam o to, aby nie ograniczać się tylko do Oddziałów Zakaźnych, ponieważ rzeczywistość jest taka, że również na innych występuje konieczność zmagania się z tą chorobą u pacjentów pierwotnie hospitalizowanych w związku z innymi chorobami. Bywa, że np. pacjentka przebywa na Oddziale Ginekologiczno-Położnicznym, ale stwierdza się u niej zakażenie COVID-19. Na mocy dziś otrzymanej decyzji Wojewody Podkarpackiego, będziemy mogli leczyć ją z tego tytułu na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, oczywiście w specjalnie wydzielonej i przygotowanej strefie, a nie na Oddziale Zakaźnym  - wyjaśnia dyrektor Zbigniew Torbus.

Jak wynika z pisma, szpital został zobowiązany do przygotowania w sumie 116 miejsc dla pacjentów leczonych na COVID-19, w tym 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-Co-V-2, 100 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym wirusem w organizmie oraz 11 łóżek intensywnej terapii.

Zmienia się zatem zakres realizacji tych świadczeń, który poszerza się o: neurologię, leczenie udarów, neurochirurgię, ginekologię i położnictwo.

Zmiany wprowadzone zostały natychmiast po otrzymaniu decyzji.

Informacja: Szpital Specjalistyczny w Mielcu