VIII Gala Języka Angielskiego

23.03.2018 Kategoria: Patronat

Kilkudziesięciu uczniów wzięło udział w Gali Języka Angielskiego zorganizowanej w Zespole Szkół Technicznych. Konkurs odbył się już po raz ósmy. Patronował mu starosta Zbigniew Tymuła.

Gala Języka Angielskiego odbyła się w piątek, 16 marca. Udział w niej wzięło 65 uczniów z łącznie dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Gala objęła trzy konkursy: powiatowy indywidualny konkurs języka angielskiego ‘Matura English’, powiatowy drużynowy konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA oraz III Gimnazjalną Olimpiadę Języka Angielskiego.

Nad organizacją imprezy czuwali nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół Technicznych: Marek Paduch, Agnieszka Słąba, Jagoda Wróblewska-Kapusta, Monika Cibicka i Przemysław Madej.

Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. Nagrody w jego imieniu wręczył laureatom konkursu Andrzej Bryła – Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego.

Wyniki konkursów:
Laureaci konkursu ‘Matura English’: Magdalena ZIOMEK (ZST), Dominika MAZUR (ZST) i Dawid RZEŻNIK (ZST). Wyróżnienia: Bartosz MOLAK (ZS im. prof. Groszkowskiego w Mielcu), Wiktor DYKAS (ZSB) oraz Dominik SZYFNER (ZSE).
Wyniki konkursu drużynowego: I miejsce – ZS im. prof. Groszkowskiego w Mielcu, II miejsce – ZST Mielec, III miejsce – ZSB Mielec, IV miejsce – ZSE Mielec.
Laureaci III Gimnazjalnej Olimpiady Języka Angielskiego: Kinga BYLICKA (Gimnazjum nr 4 w Mielcu), Patryk RZEGOCKI (Zespół Szkół w Przecławiu), Lidia PALUCH (Gimnazjum w Czerminie), Patrycja RZESZUT (Gimnazjum w Pławie). Wyróżnienia: Daria Polak (Gimnazjum w Czerminie) i Jakub Helowicz (Gimnazjum nr 1 w Mielcu).