Rondo w Woli Mieleckiej oficjalnie oddane do użytku [FOTO, DRON]

08.11.2023 Kategoria: Inwestycje Samorząd

W uroczystości otwarcia ronda uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

W okolicznościowych wystąpieniach wszyscy mówcy podkreślali, że to rozwiązanie komunikacyjne było od dawna oczekiwane nie tylko przez lokalną społeczność, ale także mieszkańców całego regionu.

Budowa ronda w Woli Mieleckiej miała na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu. Dotychczasowe rozwiązanie, było niewystarczające i powodowało częste zatory i kolizje. Teraz rondo zapewnić lepszą widoczność i przejazd dla wszystkich uczestników ruchu, w tym pieszych i rowerzystów.

Zakres prac obejmował:
− budowę skrzyżowania typu „rondo” (średnica wyspy centralnej 16m, średnica zewnętrza ronda 32m)
− budowę ciągu pieszego oraz pieszo - rowerowego
− przebudowę zjazdów i odwodnienia,
− zabezpieczenie lub przebudowa istniejących urządzeń obcych - na podstawie warunków wydanych przez poszczególnych administratorów sieci,
− oznakowanie pionowe i poziome, prace wykończeniowe i porządkowe,
Wykonawcą robót była Firma „INWEST BRUK” z Otałęży.

Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak podkreślał w swym wystąpieniu tempo wykonanych prac.
-Budowa rozpoczęła się w lipcu 2023 roku i zakończyła się pod koniec września 2023 roku 24. Prace przebiegały bardzo sprawnie i zgodnie z harmonogramem – powiedział.
-Jego budowa była bardzo potrzebna i korzystna głównie dla lokalnej społeczności. Nie tylko poprawiła bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale także przyczyni się do dalszego rozwoju infrastruktury drogowej i współpracy między różnymi samorządami. Rondo z pewnością poprawi atrakcyjność inwestycyjna tamtych terenów należących do gminy Mielec. – dodał Starosta .

Koszt inwestycji wyniósł łącznie 4,205 mln PLN, z czego 650 tys. PLN to wkład Gminy Mielec, 2,053 mln PLN przeznaczył Powiat Mielecki, 1,502 mln PLN przeznaczył na budowę ronda w Woli Mieleckiej Samorząd Województwa Podkarpackiego.

ms, mp, ar