Rondo w Chorzelowie otwarte

23.11.2023 Kategoria: Informacje Inwestycje Samorząd

W Chorzelowie oficjalnie oddano w użytkowanie rondo.

W uroczystości przecięcia wstęgi i poświęcenia ronda uczestniczyli mieleccy parlamentarzyści i samorządowcy wszystkich szczebli – wojewódzkiego, powiatowego i gminnego.

Inwestycja, długo oczekiwana przez lokalną społeczność, została okrzyknięta jako przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Chwalą ją nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także przejeżdżający przez Chorzelów kierowcy TIR’ów i zwykłych aut osobowych.

O tym jak bardzo było potrzebne, świadczą chociażby policyjne statystyki. Bardzo często dochodziło tam do wielu groźnych wypadków drogowych.

20231123_132956.jpg

-Nie brakowało też sceptyków obecnego rozwiązania – powiedział podczas uroczystości oddania ronda Zbigniew Działowski, radny Rady Powiatu Mieleckiego, Członek Zarządu Powiatu, jednocześnie inicjator koncepcji budowy tego ronda. -Od lat przekonywałem, że to najlepsze rozwiązanie, najbezpieczniejsze i nie spowalniające ruchu. Wiele osób chciało jedynie zainstalować sygnalizację świetlną. Uważałem jednak, że to za mało – dodał.

Budowa ronda na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 1 161R z drogą powiatową Nr 1 142R. W ramach inwestycji zmodernizowane zostało oświetlenie skrzyżowania, przebudowano chodnik na ścieżkę pieszo-rowerową wiodący od ronda, w kierunku chorzelowskiej świątyni. Wybudowano również nowe chodniki w bezpośrednim rejonie ronda, w miejscach, gdzie dotąd ich nie było.

W ceremonii przecięcia symbolicznej wstęgi i otwarcia ronda dokonali:
Stanisław Lonczak – Starosta Mielecki;
Zbigniew Działowski - Radny Rady Powiatu Mieleckiego, Członek Zarządu Powiatu
Józef Piątek – Wójt Gminy Mielec
Bogdan Kamiński - Firma Kalbruk S.C.

Wykonawcą robót była firma KALBRUK S.C. z Mielca. Całkowity koszt inwestycji to 4 814 733,38 zł brutto, z czego 2 793 000,00 zł to dofinansowanie z programu Polski Ład.
Termin umowny zakończenia robót: 31.10.2023r.

mp, ar