„Mobilne Laboratorium TPU” już otwarte do zwiedzania!

11.04.2024 Kategoria: Informacje

11 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mielcu otwarto wystawę „Mobilne Laboratorium TPU”.

„Mobilne Laboratorium TPU” to 12 fascynujących eksponatów, dzięki którym młodzi pasjonaci nauki będą mogli zgłębić wiedzę na temat zjawisk i zagadnień dotyczących wielu dziedzin nauki – biologii, fizyki, matematyki, historii i inżynierii. To część programu ukraińskiej Małej Akademii Nauk, autoryzowanego przez ukraińskie Ministerstwo Edukacji oraz wdrożonego przez “TPU” jako projekt wspierający edukację i rozwój dzieci ukraińskich i polskich.

Wydarzenie zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy przy pomocy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Udział w otwarciu wystawy wzięli licznie zaproszeni goście, w tym reprezentujący władze samorządowe Powiatu Mieleckiego Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania indywidualnego od 15 kwietnia br. w godzinach 16:00-18:00. W godzinach 9:00 – 13:00 mogą zobaczyć ją z kolei grupy zorganizowane - po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr telefonu 17 788 51 94. Mobilne laboratorium będzie można oglądać do 9 maja br.