32. Finał WOŚP: Letnia zadyma w środku zimy

19.01.2024 Kategoria: Patronat

28 stycznia odbędzie się 32. ogólnopolski Finał WOŚP. Mieleckiemu graniu, zaplanowanemu aż na dwa dni, patronuje starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Sztab WOŚP Mielec tradycyjnie przygotowuje się na dwa dni grania, tak jak to było w latach poprzednich. W sobotę, 27 stycznia, zagra w Galerii Navigator, a w niedzielę, 28 stycznia, w Samorządowym Centrum Kultury.

Tegoroczny cel wydarzenia brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zgromadzone środki pozwolą na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

- Program koncertów został już dopięty, zagrają dla nas mielczanie w różnych formacjach artystycznych, będzie można posłuchać i zobaczyć małych i dużych oraz zadowolić się różnymi rodzajami muzyki. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły programu można znaleźć na plakacie oraz na naszej stronie WOŚP na Facebooku – informują organizatorzy.

Jak dodają, wśród atrakcji, znajdą się także liczne pokazy i stoiska. Wielką orkiestrę będzie można wesprzeć nie tylko datkiem do puszki, ale także poprzez udział w licytacjach, które będą prowadzone na żywo, w trakcie koncertów, a także przez platformę Allegro. Jak co roku, finałowi towarzyszyć będzie bieg „Bieg Policz się z cukrzycą”. Całe wydarzenie zwieńczy znane wszystkim „Światełko do nieba” na placu AK.

plakat_2024.jpg

W tym roku w mieleckim sztabie działać będzie 140 wolontariuszy, którzy w niedzielę, 28 stycznia, kwestować będą na ulicach Mielca. - Poza wolontariuszami kwestującymi w terenie w sztabie pracują również wolontariusze, którzy zaangażowani są w sekcjach organizujących finał. Jest to sekcja dekoracyjno-techniczna, logistyczna, medialna, licząca. Grupa ta liczy około 40 osób, głównie harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Mielec – podkreślają organizatorzy.

Warto dodać, że na terenie Mielca i powiatu funkcjonuje również 25 firmowych puszek stacjonarnych założonych przez firmy, instytucje, szkoły, sklepy.

Informacja: Sztab WOŚP