„Zintegrowany system świadczenia e-usług publicznych"

27.12.2016 Kategoria: RPO

prow_logo.jpg

W dniu 4 października 2016 r została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pn. „Zintegrowany system świadczenia e-usług publicznych wraz z usługami wewnątrzadministracyjnymi niezbędnymi do funkcjonowania e-usług w Powiecie Mieleckim” w ramach działania 2.1 Podniesienie efektywności i dostępności e-usług Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Wartość projektu wynosi 2.907.283,00 zł

Dofinansowanie: 2.205.589,00 zł

Wkład własny Powiatu Mieleckiego: 701.694,00 zł

Głównym celem projektu jest wzmocnienie zastosowań TIK dla e-administracji oraz e-włączenia społecznego w Powiecie Mieleckim.

W ramach projektu planuje się utworzenie nowych usług elektronicznych oraz wdrożenie usprawnień do już funkcjonujących usług.

Realizacja projektu „Zintegrowany system świadczenia e-usług publicznych wraz z usługami wewnątrzadministracyjnymi niezbędnymi do funkcjonowania e-usług w powiecie mieleckim” pozwoli na upowszechnienie wykorzystania zastosowań technologii teleinformatycznych i komunikacyjnych w e-administracji.

Podstawowym założeniem Projektu jest wdrożenie Zintegrowanego Systemu Świadczenia e-Usług (ZSŚeU) w Powiecie Mieleckim w szczególności w celu udostępniania danych dla potrzeb odbiorców indywidualnych, instytucjonalnych oraz przedsiębiorców.

Okres realizacji projektu planowany jest na lata 2016-2018 r.