„Scalanie gruntów wsi Zachwiejów i Zarównie, gmina Padew Narodowa”

03.10.2016 Kategoria: PROW

prow_dobre.jpg

Powiat Mielecki pozyskał dofinansowanie na realizację operacji pn. „Scalanie gruntów wsi Zachwiejów i Zarównie, gmina Padew Narodowa” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Operacja ta ma na celu stworzenie korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie poprzez poprawę struktury obszarowej gospodarstw rolnych, racjonalne ukształtowanie rozłogu gruntów rolnych w poszczególnych gospodarstwach, dostosowanie granic nieruchomości do systemu urządzeń melioracji wodnych, dróg dojazdowych oraz rzeźby terenu.

W ramach realizacji operacji 700,22 ha gruntów wsi Zarównie i Zachwiejów zostanie objętych postępowaniem scaleniowym.

Okres realizacji: października 2016 – czerwiec 2021

Wartość projektu: 7.391.903,20 zł