Termomodernizacja budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Sękowskiego 2B - rozpoczęcie inwestycji

16.01.2017 Kategoria: RPO

logotyp_kolorowy.jpg

„Termomodernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Sękowskiego 2B"

Powiat Mielecki rozpoczął inwestycję prac związaną z termomodernizacją budynku przy ul. Sękowskiego współfinansowaną z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej III Czysta energia, działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

W dniu 21 grudnia 2016 r. Powiat Mielecki podpisał umowę na roboty z konsorcjum firm: Firma Budowlano- Instalacyjna GRO- BUD Zygmunt Groele oraz Firma Budowlano- Instalacyjna GRO- BUD Bartosz Groele.

Zakres prac planowanych to między innymi docieplenia fundamentów budynku, posadzki w piwnicy oraz na parterze oraz docieplenie stropodachu wełną mineralną. Ponadto zostaną wymienione drzwi zewnętrzne, założona instalacja powietrznej pompy ciepła, wymiana kotła gazowego atmosferycznego na kocioł gazowy, wymiana części grzejników na stalowe oraz izolacja przewodów c.o. Zostaną przeprowadzone również prace elektryczne - oświetlenia będzie to technologia LED. Ponadto planuje się instalację systemu paneli fotowoltaicznych, a także instalację układu kompensacji mocy biernej.

Okres realizacji projektu planowany jest na lata 2016-2017 r.