Powiat stara się o środki na budowę parku przy PZPSW

15.05.2018 Kategoria: Inwestycje

Zarząd Powiatu Mieleckiego będzie ubiegał się o dofinansowanie na zagospodarowanie terenów zielonych przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych. Możliwe do uzyskania wsparcie opiewa aż na 85% wartości inwestycji.

Planowana inwestycja miałaby objąć zagospodarowanie terenu o powierzchni ponad trzech hektarów.

- Zakres rzeczowy projektu przewiduje utworzenie bogatych, wielopiętrowych, wielogatunkowych założeń zieleni opartych na gatunkach rodzimych, tworzących dogodne i atrakcyjne warunki dla ptaków, owadów i drobnych ssaków. Ponadto, obszary zielone mają zostać ukształtowane w sposób naturalny, zbliżony do dzikiego, istotnie podnoszący różnorodność biologiczną otoczenia – tłumaczył podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Mieleckiego Bogdan Bieniek, Dyrektor Wydziału Funduszy, Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Mielcu. Jak dodał, w ramach projektu przy PZPSW powstałyby również alejki parkowe.

Radni jednogłośnie opowiedzieli za udzieleniem Zarządowi Powiatu zgody na złożenie wniosku o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi około 400 tys. złotych. W przypadku otrzymania wsparcia zewnętrznego, powiat nie poniesie jednak dużych kosztów – możliwe do uzyskania dofinansowanie opiewa aż na 85% wartości całej inwestycji.

- Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać dofinansowanie i upiększyć tereny przy PZPSW. Oprócz wysokiego poziomu nauczania, nasze szkoły zasługują również na dobrą, atrakcyjną infrastrukturę – powiedział podczas obrad starosta Zbigniew Tymuła.