25 maja kolejne obrady Rady Powiatu Mieleckiego

16.05.2018 Kategoria: Samorząd

Data: 25.05.2018
Miejsce wydarzenia: Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania
Godzina: 09:00

ZAWIADOMIENIE

XLII Sesja

Rady Powiatu Mieleckiego

odbędzie się w dniu

25 maja 2018 r. o godz. 9.00

w Sali Konferencyjnej  Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu  (Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania)

przy ul. Wojska Polskiego 2 b

Tematyka Obrad:

1. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Powiatu.
  2. Informacja Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii na temat zasad bioasekuracji gospodarstw w przypadku zagrożenia wystąpienia Afrykańskiego Pomoru Świń.
  3. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2018 rok.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXXVIII/269/2017 Rady Powiatu Mieleckiego z dnia 29 grudnia 2017 roku w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Mieleckiego.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek oświatowych publicznych oraz niepublicznych prowadzonych przez inny niż jednostka samorządu terytorialnego organ oraz trybu kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania udzielonej dotacji.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie powołania Komisji Konkursowej w celu przeprowadzenia konkursu i wybrania kandydata na stanowisko Dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Regulaminu Rady Społecznej działającej przy Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu”.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Regulaminu Rady Społecznej działającej przy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu”.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Mielecki.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie skargi z dnia 30 kwietnia 2018 r.
  12. Zbiorcza informacja o obowiązujących i zawartych w 2017 r. umowach najmu przez Szpital Powiatowy im. E. Biernackiego w Mielcu.
  13. Ocena zasobów pomocy społecznej na terenie Powiatu Mieleckiego za rok 2017 wraz z rekomendacjami.
  14. Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Mieleckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie za 2017 rok.
  15. Interpelacje, wnioski, zapytania i oświadczenia Radnych.